Kuna kirpude arenemisjärgud on väga märkamatud, siis esimese asjana, mida koduomanik peaks tegema, on ühendust võtma professionaalsete kahjurite tõrjujatega. Seda seetõttu, et enamus ajast poes müügilolevate kirbuvastaste tõrjevahenditega on väga keeruline või isegi võimatu hakkama saada. Teie Insecto kahjuritõrje spetsialist on aga koolitatud sellisteks olukordadeks ning ta viib läbi põhjaliku kontrolli kohtades, kus kirpude algeid võib olla. Peale põhjalikku inspektsiooni tuleb koostada kirpude kontrollialla saamise plaan. Plaanis sisaldub järgmine:
- Kirpude liikide identifitseerimine. (Teostab Insecto Esindaja)
- Kirpude elutsüklite selgitamine ja kuidas nende harjumused, elukeskkond ja käitumine hakkab plaani mõjutama. (Teostab Insecto Esindaja)
- Koduloomade inspektsioon, kuna nemad on peamised toiduallikad kirpudele. Samuti võivad olla ka teised toiduallikad, näiteks rotid, kes elavad kodus või väljaspool (näiteks garaažis). (Teostab Insecto Esindaja)
- Koduomanik peaks võtma ühendust mõne veterinaariga, kes annaks nõu kuidas saada koduloomadelt parimad viisil kirpudest lahti. ( Teostab koduomanik )
- Regulaarne pesemine ja harjamine koduloomadel. ( Teostab koduomanik )
- Kasutada tugevat “tolmuimejat “ või vaakumit, et füüsiliselt eemaldada kirpude munad, vastsed ja nukud ning täiskasvanud (valmikud). (Teostab Insecto Esindaja)
- Tihedasti pesta ja kuivatada koduloomade asemeid. ( Teostab koduomanik )
- Kirpudega nakatunud kohti tõrjuda ohutute ja efektiivsete kirbutõrje vahenditega. (Teostab Insecto Esindaja)
- Kokku leppida järgnevad külastusajad, et kontrollvisiit läbi viia. (Teostab Insecto Esindaja)
Võtke ühendust Insecto kirbutõrje spetsialistidega, et leida lahendus enda kirbuprobleemile!
Tel: 52 441 42
E-mail: Info@insecto.ee
Vaata siia,et leida rohkem informatsiooni kirpude kohta!